Często chorujesz lub Twój tryb życia jest niezdrowy? Nie masz pojęcia jak wzmocnić swoją odporność? A może planujesz poprawić swoje odżywianie? Najlepszą receptą jest wprowadzenie do swojego codziennego menu ekologicznej i zdrowej diety. Aby to osiągnąć, wprowadź w życie pewne zasady i często odwiedzaj nasz sklep BIO. Dowiedz się, dlaczego warto to robić!


Co kryje się więc pod pojęciami ekologicznie i zdrowo? Przede wszystkim to, że produkty, które spożywamy są hodowane od początku do końca w sposób naturalny. Bez używania ostrych substancji chemicznych. Tylko w takich wyrobach znajdziemy najwięcej witamin, co skutkuje utrzymaniem zdrowego organizmu. Ekologiczne produkty są często droższe niż te ogólnodostępne. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest restrykcyjny sposób uprawy. Brak możliwości korzystania z chemikaliów skutkuje tym, że owoców i warzyw często jest mniej. Jednakże w tym wypadku warto jest jednak postawić na żywność pochodzącą z takich upraw.

Niestety żywność, która jest ogólnodostępna w hipermarketach, nie jest tego odwzorowaniem. W tego typu sklepach na pierwszym miejscu jest stawiana ilość, nie jakość. Uprawy często poddawane są różnym procesom, które nie mają zbyt dobrego wpływu na substancje odżywcze. Często tracą znaczną część niezbędnych minerałów. Skąd więc kupować najlepszą żywność? Na przykład w naszym sklepie BIO!

Dlaczego tak ważne jest spożywanie ekologicznych i zdrowych produktów? Dlatego że tylko one są w stanie dostarczyć najwięcej substancji odżywczych. Kluczowe witaminy wpływają korzystnie na cerę i narządy wewnętrzne. W przypadku regularnego spożywania takich wyrobów, człowiek jest w stanie odczuć znaczną poprawę. Można zauważyć takie pozytywne zmiany, jak: poprawa jędrności skóry, lepszy sen, większa energia, spadek masy ciała i wiele innych. 

Nasze babcie, które miały dostęp na przykład do wiejskich jaj prosto od rolnika, piekły ciasta. Ich wygląd i smak był często niewyobrażalnie lepszy niż te, które były zrobione ze składników z marketu. Warto jest więc zaopatrzyć się w takie produkty w Sklepie BIO i stworzyć za ich pomocą domowe wypieki oraz wiele innych potraw. Teraz to możliwe. U nas znajdziesz nie tylko zdrowe, pełnoziarniste mąki czy lepsze alternatywy dla białego cukru. Oferujemy całą masę eko produktów, z których przygotujesz niemal każdy deser czy danie. Można tu znaleźć np. przyprawy, przetwory, kawę, herbatę i o wiele więcej! Pamiętaj, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”!